اهواز، کیانپارس بین دو و سه شرقی
نحوه شناخت عینک آفتابی استاندارد
شما اینجا هستید: صفحه اصلی نحوه شناخت عینک آفتابی استاندارد

بهترین راه شناخت عینک ‌های استاندارد، استفاده از دستگاه UV متر است که اغلب در عینک‌ فروشی‌ های معتبر یافت می‌ شود. عینکی استاندارد است که جذب UV توسط آن در این دستگاه بیش از ۹۸ درصد باشد . گاهی علامت UV400 که نشان دهنده قابلیت حفاظت چشم بر علیه UVB است در کنار عینک ها درج شده است که لزوما وجود این عدد دلیل بر استاندارد بودن عینک نمی باشد.
بدون استفاده از دستگاه «UV متر» جهت شناخت استاندارد بودن عینک‌ های آفتابی، تشخیص یک عینک آفتابی مناسب، حتی برای متخصصین نیز سخت و غیرممکن خواهد بود.
هر عینک گران‌قیمتی را نمی‌توان استاندارد قلمداد کرد و باید تمامی آنها توسط دستگاه ( UV متر) آزمایش شوند.
عینک آفتابی مناسب باید شرایط زیر را داشته باشد:
– از چشمان شما در برابر اشعه فرا بنفش محافظت کند
-از چشمان شما در برابر نور شدید خورشید محافظت کند.
– از چشمان شما در برابر نورهای زننده و خیره کننده محافظت کند.
– وضوح و کنتراست تصویر را بهبود بخشد.


عینک نگاه اهواز


یک عینک ارزان قیمت و بی کیفیت معمولا مزایای فوق را در اختیار شما قرار نمی دهد، بلکه تنها از شدت نور می کاهد ولی اشعه فرا بنفش را حذف نمی کند. از این رو مردمک چشم ها به دلیل کاهش شدت نور گشاد تر شده و اجازه می دهد اشعه فرا بنفش بیشتری به درون چشم برسد که سبب آسیب به شبکیه چشم و در پی آن ابتلا به آب مروارید و … می گردد. بنابراین حتما از عینک های آفتابی دارای حداقل حفاظت UV400 استفاده کنید.

مدیریت فروشگاه عینک نگاه:

رضا بحرینی نژاد هستم مدیریت فروشگاه عینک نگاه کیانپارس بیش از ۲۴ سال سابقه مدیریت فروشگاه عینک سازی رو دارم و کارشناس اینک های طبی و آفتابی هستم، من به شما کمک می کنم که دید بهتر و زیباتری به دنیا داشته باشید.
سوابق و سمت ها:
کارشناس فنی اتحادیه عینک سازان و عینک فروشان اهواز

z