اهواز، کیانپارس بین دو و سه شرقی
رنگ های عدسی عینک های آفتابی و دلایل انتخاب آن
شما اینجا هستید: صفحه اصلی رنگ های عدسی عینک های آفتابی و دلایل انتخاب آن

رنگ زمینه عدسی

لایه رنگی که به عنوان زمینه رنگ عدسی به کار می رود بخشی از رنگ های طیف نور را جذب می کند و باقی آن را از خود عبور می دهد. تولیدکنندگان، عینک هایی با رنگ های مختلف برای استفاده در شرایط متفاوت ،به بازار عرضه می کنند.
– خاکستری: این رنگ شدت نور را در تمامی طیف رنگ به طور یکسان کم می کند و کمترین اختلال را در دید رنگی ما ایجاد می کند این عدسی ها نور منعکس شده از سطوح درخشان را جذب می کنند و به همین دلیل برای رانندگی و سایر کاربردهای روزمره مناسبند.

– زرد و طلایی:
فرکانس نور آبی بیشتر از نورهای دیگر است و انرژی بیشتری دارد، بنابراین بیشتر سطح ها می توانند آن را منعکس و منتشر کنند.
این رنگ، نور آبی را تا حد زیادی جذب می کند. پس هنگام استفاده از آنها اشیاء را با وضوح بیشتری خواهید دید. به همین خاطر است که عینک های اسکی را زرد می سازند. از آنجایی که این عینک باعث ایجاد تغییر در رنگ اشیاء میشود، استفاده از آنها در مواردی که به تشخیص صحیح رنگ احتیاج دارید مناسب نیست.– قهوه ای و کهربایی :

عینک های با رنگ قهوه ای و کهربایی علاوه برجذب بهتر نور آبی و فرکانس های بالا، اشعه فرا بنفش را هم بیشتر جذب می کنند. تحقیقات انجام شده نشان می دهد که نورهای مریی نزدیک به طیف فرابنفش( نورآبی و بنفش) می توانند در دراز مدت سبب آب مروارید شوند. این عینک ها مانند عدسی های با رنگ زرد در تشخیص رنگ تأثیر منفی دارد، لذا برای مصارف روزمره توصیه نمی‌شود، اما وضوح و تمایز تصویر را بهبود می بخشد.
برای افرادی که می‌خواهند به مدت طولانی رانندگی کنند ، توصیه می‌شود از عینک های قهوه ای استفاده کنند، چرا که این عینک ها نور آبی آسمان را کاهش و حدت بینایی را افزایش می‌دهند.
– سبز
این رنگ بخشی از نورآبی را فیلترکرده و درخشندگی سطوح را کاهش می دهد. چون رنگ سبز بهترین تفکیک تصاویر و بیشترین دقت را در میان عدسی های رنگی دارد، به طورگسترده مورد استفاده قرار میگیرد. اگر پشت فرمان می‌نشینید ،توصیه می‌شود که از عینک های آفتابی سبز رنگ استفاده نکنید چرا که تشخیص نور قرمز و زرد را مختل می‌کند و از این نظر مناسب نیستند.

– قرمز و ارغوانی
این عینک ها بیشتر برای طبیعت گردی و اسکی روی آب مناسبند و در محیط‌های سبز و آبی استفاده می‌شود، زیرا وقتی پس زمینه به رنگ آبی یا سبز باشد، واضح ترین تصاویر با شیشه های قرمز یا ارغوانی دیده می شود.

عینک نگاه اهواز


به عنوان یک اصل بدانید که بهترین رنگ برای عینک های آفتابی ،خاکستری و سپس قهوه ای می باشد.

مدیریت فروشگاه عینک نگاه:

رضا بحرینی نژاد هستم مدیریت فروشگاه عینک نگاه کیانپارس بیش از ۲۴ سال سابقه مدیریت فروشگاه عینک سازی رو دارم و کارشناس اینک های طبی و آفتابی هستم، من به شما کمک می کنم که دید بهتر و زیباتری به دنیا داشته باشید.
سوابق و سمت ها:
کارشناس فنی اتحادیه عینک سازان و عینک فروشان اهواز

z